یال

پژوهشگران پرتولید


شاخص‌ها


جایگاه پژوهشگران »  پژوهشگران پرتولید

درباره


نام پژوهشگران پرتولید
نام به زبان انگلیسی
Top Ten Prolific Authors
توصیف «پژوهشگران پرتولید» کسانی هستند که بیش‌ترین شمار انتشارات را در نمایه‌نامه‌های استنادی جهان دارند. از آنجایی که شمار انتشارات نشان‌دهندۀ توان علمی و پژوهشی یک کشور است، بنابراین کسانی که بیش‌ترین نقش را در این زمینه دارند، سرمایه‌ای مهم برای آن کشور هستند. برای شناسایی این پژوهشگران، پس از بازیابی مقاله‌های یک سال، سیاهة پدیدآوران آنها بر پایة شمار انتشارات مرتب و 10 نفر نخست به عنوان پژوهشگران پرتولید شناخته می‌شوند.
ناشر(ان)
Thomson Reuters | Scopus
زمان شروع 1379   (2000)
دوره انتشار سالانه
پایگاه وب
اطلاعات تماس
http://thomsonreuters.com/en/contact-us.html

شاخص‌های مرتبط


شاخص توسعۀ انسانی
«شاخص توسعۀ انسانی» با تأکید بر افراد و توان آنها به‌عنوان سنجۀ غایی برای ارزیابی توسعۀ یک کشور درست شده است. ارزش عددی این شاخص از صفر تا یک است و اندازۀ پیشرفت یک کشور را برای رسیدن به بالاترین ارزش ممکن، یعنی یک نشان می‌دهد. این شاخص ابزاری را نیز برای مقایسۀ کشورها فراهم می‌کند.

شمار انتشارات (WOS)
انتشارات، همة مدارکی هستند که در نمایه‌نامه‌های استنادی نمایه می‌شوند. این شاخص تنها به سنجش کمیت این انتشارات می‌پردازد. شمار بیشتر انتشارات یک کشور نشانی از جایگاه علمی مهم‌تر آن کشور دارد. پایگاه «وب آو ساینس» نزدیک به 40 گونه مدرک را به‌عنوان محمل‌های ارتباط علمی می‌داند و آنها را نمایه می‌کند. مقالۀ مجله، مقالۀ همایش، فصل کتاب، یادداشت سردبیر، و... از این گونه‌ها هستند.

پژوهشگران پراستناد
«پژوهشگران پراستناد» سیاهه‌ای از پژوهشگران و دانشمندان برتر در حوزه‌های موضوعی گوناگون است که تأثیرگذارترین آنان را در پیشرفت و گسترش مرزهای دانش در بر دارد. مهم‌ترین شاخص برای ورود به این سیاهه شمار استنادهاست. از آنجایی که اکنون پرکاربردترین سنجۀ اندازه‌گیری تأثیر در ارتباط‌های علمی استناد است، کسانی که بیش‌ترین شمار استنادها را دریافت کنند، به احتمال زیاد بیش‌ترین تأثیرگذاری را نیز در یک حوزۀ پژوهشی دارند.دیدگاه‌ها

محسن دانایی فر 1395/10/11
خوب است

پاسخ مدیر 1395/10/18
با سلام و احترام. خوشحالیم که محتوا را مفید یافته‌اید. با سپاس.

پژمان رضایتی چرانی 1396/01/01
ضمن تشکر از تهیه این سامانه، لطفا امکان جستجو اسامی پژوهشگران را در این سامانه جهت تعیین رتبه افراد در جهان، کشور و استان در شاخه های علمی تخصصی فراهم شود.

پاسخ مدیر 1396/01/21
سپاس که این سامانه را مفید دانستید. هدف سامانه پایش گزارش‌ها است نه رتبه‌بندی افراد، مؤسسه‌ها، یا کشورها. از این روی، تعیین رتبۀ افراد شدنی نیست مگر در گزارش‌های مؤسسه‌های گوناگون که در سامانه پوشش داده شده‌اند. خواهش می‌کنیم با دیدگاه‌های خود به گسترش سامانه و کاربردی‌تر کردن آن یاری رسانید.

دیدگاه شما